Дикинсън има 24 и 14 борби, докато номер 3 Канзас се отдръпва от номер 9 Оклахома
AP News | 2024-01-13 | 00:05:18

ЛОРЪНС, Кан (AP) — Кевин Маккулар имаше 15 от своите 21 точки през второто полувреме, когато номер 3 Канзас се издигна след номер 9 Оклахома 78-66 в събота, удължавайки победната си серия над Sooners до шест мача.

Хънтър Дикинсън поведе Канзас (14-2, 2-1 Big 12) с 24 точки и 14 борби. KJ Adams също направи дабъл-дабъл с 15 точки и 10 борби.

Javian McCollum имаше 17 точки, за да поведе Оклахома (13-3, 1-2), която загуби втория си пореден мач. Милош Усан добави 15, а Отего Отех имаше 12.

Канзас най-накрая грабна двуцифрен аванс с 10:31 след два свободни хвърляния на McCullar по пътя към отваряне на преднина от 16 точки.

Оклахома взе първата си преднина в мача, когато Джейлон Мур последва пропуснат удар и го удари за аванс от 27-26 при 6:28 преди края. Разменените отбори водят през останалата част от полувремето, а Канзас води с 38-37 преднина в полувремето.

Адамс поведе всички голмайстори с 15 точки през първото полувреме. Дикинсън вкара 10 точки. McCollum поведе Sooners с 12 точки.

ИЗВЪРШВАНЕТО

Оклахома: Sooners, които напускат Big 12, не отстъпиха. След като изоставаше с цели 11 точки, Оклахома поддържаше мача близо, докато късният удар на Канзас не сложи край на мача.

Канзас: Алън Фийлдхаус все още е твърд с гостуващите отбори. Канзас изглежда намира начин да се храни с публиката, за да печели домакинските мачове.

Оклахома: Sooners се завръщат у дома в сряда, за да се изправят срещу Западна Вирджиния, преди да отпътуват за Синсинати за първия си мач мач като противници на конференцията следващата събота.

Канзас: Jayhawks ще гостуват два пъти следващата седмица, срещу Оклахома Стейт във вторник. Те също играят в Западна Вирджиния.